Prelegenci na Targach Ornitologicznych 2018 – podróżnicy

Wieczór Podróżników, sobota 22. września

Przedstawiamy sylwetki prelegentów spotkania nad Jeziorskiem. Pełny harmonogram dostępny jest tutaj.

Radosław Gwóźdź – opowie o Corvo

Obserwuję ptaki od ponad 20 lat. W trakcie obserwacji od jakiegoś czasu staram się je przy okazji fotografować. Na mojej stronie można zobaczyć efekt tych wysiłków. Poza ptakami, które obserwuję podczas codziennej pracy w Polsce od czasu do czasu zapuszczam się za pojawiającymi się u nas rzadkościami. Staram się także co jakiś czas wyruszyć w poszukiwaniu nowych dla mnie gatunków ptaków poza granice Polski (ale zawsze pozostając w granicach Zachodniej Palearktyki).

Jacek Tabor – opowie o Zatoce Perskiej

Jacek Tabor

Twórca regionalnego ruchu ornitologicznego w środkowej Polsce. Prezes Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Wieloletni pracownik administracji ochrony przyrody. Członek rady redakcyjnej czasopisma „Kulon”. Autor publikacji z zakresu awifaunistyki, ochrony przyrody, ekologii ptaków. Koordynator i realizujący wielu projektów z zakresu czynnej ochrony siedlisk, gatunków. Twórca form ochrony przyrody w tym obszarów Natura 2000. Uczestnik międzynarodowych wypraw ornitologicznych i programów badawczych.

Stanisław Czyż – opowie o Uralu

Przede wszystkim ptasiarz, czasami zmieniający się w poważnego ornitologa o czym świadczą jego publikacje w czasopismach naukowych i popularnonaukowych. Podróżnik przemierzający obszary Zachodniej Palearktyki z ambitnym planem zobaczenia w jej obszarze co najmniej 800 gatunków ptaków. Blogger i obrączkarz. Działa w Górnośląskim Kole Ornitologicznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posted in Ludzie, Polish Bird Fair.